قطعات آسانسور

قطعات آسانسور:


موتور گیربکس

موتور آسانسورالكتروموتور گيربكس (Electro Motor Gearbox)

الكتروموتور گيربكس هاي مورد استفاده شركت اوج نیرو از بهترين سازندگان الكترو موتور گيربكس مخصوص آسانسور انتخاب شده اند كه ضمن رعايت استاندارد بين المللي مخصوص شرايط آب و هواي ايران از نظر درجه حرارت محيط و رطوبت و ... مي باشد.


در ضمن اين الكتروموتورها داراي يك ترمز الكترومكانيكي (اصطكاكي) بوده كه بدون هيچ تاخيري پس از قطع منبع تغزيه موتور اصلي و يا مدارهاي فرمان، بطور خودكار سيستم محركه را متوقف مي نمايد.

موتور آسانسور

ضمنا، سهولت در تعمير و نگهداري، تامين قطعات يدكي و كاركرد دراز مدت از ويژگي بارز الكتروموتور گيربكس هاي مورد استفاده شركت ايمن وزنه مي باشد. الكتروموتور گيربكس هاي اين شركت عموما" ساخت كشورهاي اروپاي غربي مي باشند و عبارتند از:

1- ALBERTO SASSI ايتاليا
2- NOUVA M.GT ايتاليا
3- SICOR - ELECOMP ايتاليا
4- MONTANARI ايتاليا
5- SHINDLER آلمان
6- ORONA اسپانيا

[بازگشت به بالای صفحه]


کابین آسانسور

کابین آسانسوركابين هاي آسانسور شركت اوج نیرو همگام با استاندارد نوين بين المللي با رعايت كليه اصول ايمني، متناسب با مشخصات فني و كاربرد آن بر طبق درخواست سفارش دهنده ساخته مي شود. ديواره، كف، سقف، قاب و كفشكهاي كابين از موادي ساخته مي شوند كه مقاومت بالايي در برابر نيروهاي وارده در هنگام كاركرد عادي، عملكرد ترمز ايمني (پاراشوت) و برخورد احتمالي روي ضربه گيرها را دارا باشد.

جداره كابين از ورق فولادي با حداقل ضخامت 5/1 ميليمتر ساخته مي شود و ديواره داخلي آن بنا به سليقه سفارش دهنده و كاربرد آسانسور با فرميكا، چوب يا ورق روغني و استيل روكش شده و به منظور استحكام و زيبايي آنها قسمتهاي خاصي از كابين همواره با فولاد مخصوص تزيين مي شود جداره خارجي كابين براي افزودن مقاومت و عمر مفيد و كاهش انعكاس صدا به داخل كابين قير پاشي مي گردد.

علاوه بر اين كابينهاي پاناروما (شيشه اي)، باري و ماشين بر با استحكام بالا و زيبايي فوق العاده بنا به درخواست خريدار قابل ارايه مي باشد.

كليه كابين ها بدون درب با نصب قرنيز متحرك (قطع كن ايمني) در ورودي آن محافظت مي شوند و هواكش، دستگيره، دكمه الكترومكانيكي، زنگ اخبار، دكمه توقف اضطراري، نشان دهنده طبقات (نمراتور)، چراغ مشخص كننده اظافه بار و روشنايي فلورسنت از جمله تجهيزات استاندارد كابين ها بوده و در صورت درخواست سفارش دهنده آينه، تلفن و ساير تجهيزات خاص، در نظر گرفته مي شود.

[بازگشت به بالای صفحه]


گاورنر

گاورنر (كنترل كننده هاي مكانيكي سرعت) و پاراشوت (ترمز اظطراري) Safety Gear & Gover nor
اين دو وسيله از مهمترين قسمتهاي آسانسور هستند كه به ايمني آسانسور مربوط مي باشند.
گاورنرها در هنگام توليد كنترل كيفيت گرديده و سپس طبق سفارش خريدار در سرعت هاي مورد نظر و بر اساس استاندارد مربوطه توسط دستگاه هاي الكترونيكي تنظيم و پلمپ مي شوند.
از ويژگيهاي مهم اين وسيله آن است كه در هنگام حركت حركت كابين به سمت بالا يا پايين قابليت انجام كار دارد و هنگاميكه سرعت حركت كابين به هر عللي از سرعت نامي آسانسور بيشتر شود سيم سيم بُكسُل گاورنر به پاراشوت كه بر روي يوك كابين نصب مي باشد فرمان مكانيكي داده و برابر عمل ترمز، كابين سريعا" متوقف مي شود.
پاراشوتهاي مورد استفاده در داراي عملكرد بسيار خئبي بوده و معمولا" دو نوع مي باشند:

الف- پاراشوتهاي تدريجي
ب- پاراشوتهاي لحظه اي

براي آسانسورهاي با سرعت حداكثر 6/0 متر بر ثانيه از انواع لحظه اي و براي سرعتهاي بيشتر از 6/0 متر بر ثانيه حتما" از نوع تدريجي استفاده خواهد شد.

[بازگشت به بالای صفحه]


شاسی احضار

شاسی احضار آسانسور

شاسی احضار آسانسور

 

شستي هاي مورد استفاده در كابين و طبقات علاوه بر زيبايي در فريم و رنگهاي متنوع و اشكال مختلف نمايش جهت و مطابق با هر سليقه اي قابل ارائه مي باشد، و به طور مثال بدنه شستي ها مي تواند از استنلس استيل، برنز و آلومينيم (با پوششهاي آنادايز رنگي، پودر استاتيك و رنگ كوره اي) و نيز نشان دهنده هاي جهت مي تواند از نوع ثابت (LED) و يا از نوع متحرك Dot Matrix باشد.

 

ولتاژ مورد نياز اين شستي ها 24 ولت بوده و كاملا" اصول ايمني در ساخت آنها رعايت شده است.

 

 

[بازگشت به بالای صفحه]


سيم بُكسُل

سيم بُكسُل سيم بُكسُلهاي مورد استفاده اين شركت ساخت كارخانجات معتبر دنيا بوده و از بهترين نوع انتخاب مي شوند، اين طنابهاي فولادي مخصوص آسانسورهاي كششي بوده كه يك رشته كنف نيز در مركز خود دارند و مطابق با استاندارد DIN3062 توليد مي شوند.
ضريب اطمينان بكار گرفته شده در طراحي سيم سيم بُكسُلها بستگي به سرعت حركت دارد و معمولا" از 8 (براي سرعتهاي پايين) تا 12 (براي سرعتهاي بالا) متغير است.
مرغوبترين سيم بُكسُلها عبارتند از:
1- فايفر آلمان .
2- گوستاولف .
3- براگ .
[بازگشت به بالای صفحه]


ریل آسانسور

ريل وسيله اي است از جنس صلب و عمودي كه نقش هدايت كننده كابين و وزنه تعادل را در نصب آسانسور دارا مي باشد. كه متعلقات و اتصالات آن مي بايست تحمل نيروهاي ناشي از عملكرد ترمز ايمني (پاراشوت) و همچنين انحنا و پيچشهاي ناشي از بار نامتعادل داخل كابين را دارا باشد.

ریل آسانسور

[بازگشت به بالای صفحه]


درب آسانسور

درب آسانسور

دربهاي آسانسور شركت اوج نیرو متناسب با نوع و كاربرد آسانسورها مطابق با استاندارد ساخته مي شوند كه در نهايت علاوه بر زيبايي و استحكام، كليه ويژگيهاي فني و ايمني را دارا مي باشند. به طور مثال دربها داراي سوئيچ الكتريكي مي باشند كه هنگام باز بودن يا باز شدن از روشن شدن موتور و حركت كابين جلوگيري به عمل مي آورد.كليه دربها با قاب به صورت دو جداره از ورقهاي فولادي 1/5 ، 2 ، 3 ميليمتري و در انواع لولائي يك لنگه و دو لنگه با زاويه بازشو 105 درجه و اتوماتيك تلسكوپي كشوئي و سانترال (مركزي) به عرضهاي مختلف و مطابق استاندارد ساخته مي شود.درب آسانسور

معمولا" كليه دربها با رنگ تزئين مس گردند، ليكن بر طبق درخواست دربهاي اتوماتيك را مي توان با روكش استنلس استيل و يا آلياژي از برنز نيز تزئين كرد.

همچنين در صورت تقاضا، شركت اوج نیرو توانايي طراحي و ساخت انواع درب در اندازه هاي مورد نظر جهت مصارف و كاربردهاي خاص و يا مناسب با وضعيت ساختمان را دارا مي باشد.

[بازگشت به بالای صفحه]


تابلو فرمان

تابلو فرمانتابلوي كنترلر ميكروپروسسوري مورد استفاده شركت اوج نیرو تاييد شده از طرف سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي مي باشد كه مختصري از ويژگيهاي تابلوي كنترلر به شرح زير ذكر ميگردد:

  • قابل استفاده با دربهاي لولائي ساده، نيمه اتوماتيك و تمام اتوماتيك.
  • قابليت عملكرد با يك مكانيزم ساده سلكتور يا مگنت .
  •  نمايش وضعيت سنسورها و سيگنالهاي مهم آسانسور توسط LED (اروپاي غربي) .
  • كنترل اسانسور با مانورهاي كلكتيو سلكتيو (تا 1 طبقه) كلكتيودان و فول كلكتيو ( تا 24 طبقه).
  • قابليت طراحي براي سيستمهاي يك سرعته، دو سرعته ( ACVV، VVVF ) .
  • تنظيم پارامترهاي اساسي توسط ديپ سوئيچهاي برد اصلي از قبيل طبقه - پارك - زمان استارت مجدد - انتخاب مانور ...
  • امكان رويزيون (كنترل آسانسور از موتورخانه و داخل كابين) .
  • امكان كار در حد Lifter (قابليت قطع شاسي هاي بيرون از داخل كابين).
  • برنامه ريزي شده جهت سنسورهاي Over Load - Full Load و آتش نشاني .
  • دو برابر شدن ضريب ايمني به علت وجود مراقبت هاي نرم افزاري علاوه بر روش كناكتهاي سري شده.

[بازگشت به بالای صفحه]

مترجم :
اطلاعات :
اطلاعات
شركت اوج نيرو
تهران - جنت آباد - لاله شرقی - نبش یاسمن - پلاک 34 - واحد 3
Email: bon.asansor@gmail.com

تلفن: 44427259 - 021
فكس: 44440570 - 021
همراه: 1971290- 0912
لينكستان :
ساعت :
آمار سايت :
بازديد:28813
آمار كلي